W ostatnim wpisie polecałam pięć dobrych darmowych słowników angielskiego online. Tym razem chciałabym zaprezentować Wam kilka stron, które pozwalają uczyć się angielskiego online i odnoszą się do współczesnych wydarzeń.

  1. BBC Learning English. Strona zawiera: video, teksty i podcasty z dopasowanymi do nich ćwiczeniami na różnych poziomach zaawansowania. Znajdziecie tu również sekcję dotyczącą gramatyki, biznesowego angielskiego oraz gry i zabawy językowe. Wszystko oczywiście w standardzie brytyjskim.
  2. Learning English / Cambridge English. Bogaty zbiór różnorodnych ćwiczeń online. Ćwiczenia dotyczą różnych umiejętności i są przeznaczone na różne poziomy zaawansowania, od A1 do C2.
  3. Voa Learning English. Zbiór artykułów i wideo dla amatorów angielskiego amerykańskiego. Materiały dostępne są na trzech różnych poziomach zaawansowania: 1 (podstawowy), 2 (średniozaawansowany) i 3 (zaawansowany).
  4. Ted Talks. Nie jest to strona poświęcona nauce angielskiego sensu stricto, ale osoby bardziej zaawansowane znajdą na niej tysiące nagrań na przeróżne tematy. Wideo można oglądać z napisami lub bez.
  5. Anglophenia. Kanał na YouTube, gdzie znajdziecie dziesiątki nagrań dotyczących języka angielskiego i kultury brytyjskiej oraz amerykańskiej.

Znacie inne, godne polecenia strony? Zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzach.