Ucz się języków i pracuj zdalnie z dowolnego miejsca na świecie! 

 

Pandemia koronawirusa wielu z nas zmusiła do zmiany trybu życia. Nic dziwnego, że utraciliśmy dawną motywację – w tym także do nauki języków obcych. Tymczasem okazuje się, że istnieje świetny sposób na to, aby łączyć pracę zdalną, aktywną naukę i poznawanie nowych miejsc. Sprawdź sam! Pracuj zdalnie z dowolnego miejsca na świecie!

 

Praca zdalna jak wygląda?

 

Wraz z nadejściem pandemii COVID-19 zmieniliśmy nasz dotychczasowy system nauki i pracy. Dziś nikogo nie dziwi zdalna edukacja, zdalna obrona pracy dyplomowej czy zdalna wizyta u lekarza. I choć minął już rok od pojawienia się koronawirusa, wciąż bardzo wiele firm z sektora prywatnego i publicznego świadczy swoje usługi na odległość. Mówi się nawet o tym, że praca zdalna do 31 stycznia 2021 będzie obowiązywać w niektórych urzędach. Pojawiają się też inne głosy, które podtrzymują swoje stanowisko co do funkcjonowania on-line do sierpnia/września bieżącego roku.

 

Praca zdalna jak sobie radzić?

 

Jedni od dawna marzyli o pracy zdalnej, a innym ciężko jest skupić się w domu, pośród codziennych obowiązków. Podobnie jak w nauce języków, eksperci zalecają dobrą organizację, np. wstawanie o stałych porach, przygotowywanie posiłków z wyprzedzeniem czy ubieranie się do wyjścia. Zupełnie tak, jak gdybyśmy mieli pracować z biura. Wszystko to pozwala zachować poczucie normalności.

 

Praca zdalna z zagranicy

 

Moi kursanci pozytywnie oceniają pracę zdalną, choć jak zapewne niemal wszyscy, tęsknią za powrotem do normalności. Z rozrzewnieniem wspominają podróże bez ograniczeń i jak mówią – brak możliwości wyjazdów zagranicznych powoduje u nich spadek motywacji do nauki języków obcych. Pamiętajmy, że prawdziwe ograniczenia nakładamy na siebie my sami, a z każdej sytuacji można znaleźć jakieś wyjście :)

 

Niech przykładem będzie historia jednej z moich kursantek, która na początku jesieni wyjechała z mężem na kilka miesięcy na Wyspy Kanaryjskie. Oboje pracują zdalnie, dzięki czemu mogli przenieść się w inne miejsce i do tego na co dzień otaczać się hiszpańskim.

 

Nie zapominajmy, że pandemia minie, a język to nasze okno na świat, brama do nowych, niesamowitych możliwości. Obok paszportu do podróżowania pozwala na znalezienie ciekawszej i lepiej płatnej pracy, o czym wspominaliśmy jakiś czas temu w Jakich języków opłaca się uczyć?

 

Gdzie podróżować w czasie pandemii?

 

Tym, którzy zdecydują się na zdalną przygodę z językami polecam zajrzeć do wirtualnej mapy ograniczeń i zaleceń. Można tam znaleźć wiele cennych informacji dotyczących przemieszczania się w czasie pandemii COVID-19, a jak wiemy – zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze.

 

Taka chwilowa zmiana miejsca na pewno dobrze zrobi każdemu, kto jest zmęczony pracą pośród czterech ścian własnego mieszkania, a tak proste rzeczy jak robienie zakupów, podróż komunikacją miejską czy wynajem samochodu za granicą pozwolą dodatkowo rozwinąć znajomość języka obcego.

 

Ale to, co najważniejsze to perspektywa nowej przygody, która motywuje do snucia planów, czytania rozmaitych publikacji podróżniczych i jakżeby inaczej – do nauki języka obcego :)