Ucz się wygodniej! Dowiedz się jak w pełni wykorzystać programy i aplikacje do nauki języków! 

Kto powiedział, że nauka musi wiązać się z wysiłkiem? Wystarczy ściągnąć na smartfona lub uruchomić bezpośrednio na komputerze wygodne oprogramowanie, które ułatwia zapamiętywanie i gwarantuje świetną zabawę.

Języki obce nauka

Bardzo dużo mówi się o metodzie małych kroków i systemie 15-minut nauki dziennie. Systematyczność to podstawa, ale ten, kto choć raz próbował wyrobić w sobie nawyk codziennych powtórek doskonale wie, że nie zawsze się to udaje. Dlatego w ostatnich latach w sieci jak grzyby po deszczu pojawiły się najróżniejsze apki językowe – od popularnego Duolingo przez Memrise po Quizlet.

Dzięki nim powtórki przypominają ulubioną grę, co zdecydowanie zachęca do sięgania po smartfona ;) I tak pojawił się sposób na łączenie przyjemnego z pożytecznym. O zaletach takich aplikacji nie trzeba nikomu opowiadać, dlatego dziś pokażemy Wam, które z nich są warte uwagi i jak mogą uzupełniać zajęcia z lektorem.

Języki obce online

Nasza ulubiona trójka to Quizlet, Nearpod i Kahoot. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się nie tylko podczas zajęć z lektorem, ale i w codziennej nauce. Quizlet pozwala na tworzenie własnych zestawów słówek do których z łatwością możemy dobrać przykuwającą uwagę grafikę. Następnie gotowy zestaw możemy powtarzać w dowolny sposób – poprzez tradycyjne przeglądanie gotowych fiszek lub ćwiczenie pisowni czy jako gry, takie jak Grawitacja albo Dopasowania.

Quizlet działa w wersji na komputer, ale ma też dedykowaną aplikację, dzięki której możecie uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. W Ditto nasi lektorzy upodobali sobie tą aplikację – to świetne urozmaicenie lekcji i doskonałe podsumowanie dla słuchaczy, którym przygotowują gotowe zestawy z najważniejszymi słówkami z zajęć.

Dostęp do Quizlet jest całkowicie darmowy. Możecie zalogować się do programu w wygodny sposób, korzystając z Waszego konta gmail. Do dyspozycji macie gotowe fiszki przygotowane przez lektorów, możecie tworzyć własne zestawy, albo przeglądać istniejące zasoby innych użytkowników. Aplikacja dostępna jest dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Języki obce quiz

W Ditto stawiamy na wygodę i efektywną naukę. Dlatego też, jak już wspominaliśmy nasi lektorzy chętnie korzystają z interaktywnych platform, takich jak Nearpod i Kahoot. Pierwsza z nich pozwala lektorom na przygotowanie ruchomych prezentacji, z ćwiczeniami na żywo, materiałami audio i wideo. Druga, czyli Kahoot działa np. jako uzupełnienie dla Quizlet. Instalując ją na swoim smartfonie możecie wspólnie z grupą sprawdzić swoje językowe umiejętności. Zupełnie tak, jak podczas lekcji z hiszpańskiego z naszą lektorką Dorotą. Koniecznie sprawdźcie!

Darmowe aplikacje do nauki

Pewnie już nieraz spotkaliście się z apkami, które są darmowe, ale już po kilku pierwszych lekcjach trzeba wykupić pełny dostęp, aby móc cieszyć się możliwościami programu. Pod tym względem świetnie wygląda Duolingo, które możecie traktować jako dodatek do zajęć lub doskonały starter, dzięki któremu zapoznacie się z podstawowym słownictwem i wymową języka, którego zamierzacie się uczyć na kursie. W Duolingo sami wybieracie schemat powtórek, na naukę możecie poświęcić od kilku do kilkunastu minut dziennie.  Podobnie jak Quizlet, Duolingo dostępne jest dla urządzeń z Androidem i systemem iOS.