Zagapiłeś się (jak ja) i nie masz jeszcze prezentów pod choinkę? Masz wśród najbliższych miłośników języków obcych? Podsunę Ci kilka pomysłów na ciekawe upominki świąteczne.

Bored? Games!

Świetna propozycja dla mniej i bardziej zaawansowanych użytkowników angielskiego. Wydawnictwo dostępne jest w wersji dla poziomów od A1 do B1 oraz od B1 do C1. Każda z książek to zestaw kilkudziesięciu gier planszowych, które doskonale pomagają ćwiczyć wszystkie kluczowe struktury gramatyczne, zwłaszcza te, które sprawiają problemy Polakom. Bored? Games! pozwala też na tworzenie własnych gier.

Cards Against Humanity

Twórcy reklamują Cards Against Humanity jako grę towarzyską dla okropnych ludzi. Ja nie posunęłabym się tak daleko, ale rzeczywiście jest to propozycja dla osób dorosłych (!) z dosyć abstrakcyjnym, czarnym poczuciem humoru. Zasady są proste: jeden z uczestników czyta początek zdania na czarnej karcie, a pozostali szukają wśród swoich białych kart jak najzabawniejszej kontynuacji. Jest to świetny sposób na naukę zaawansowanego słownictwa.

Jeśli szukasz tańszej opcji, możesz legalnie wydrukować karty udostępnione przez autorów.

Babel. W dwadzieścia języków dookoła świata.

Kogoś, kto interesuje się językami obcymi nie tylko pod względem praktycznym, ale także z punktu widzenia historii, kultury, czy różnych sposobów postrzegania rzeczywistości, ucieszy książka Babel Gastona Dorrena. Według słów wydawcy „Babel to szalona, naszpikowana niesłychanymi opowieściami i pełna autoironicznego humoru książka o dwudziestu najbardziej rozpowszechnionych językach świata – od wietnamskiego po angielski, poprzez koreański, tamilski, turecki, jawajski, perski, pendżabski, japoński, suahili, niemiecki, francuski, malajski, rosyjski, portugalski, bengalski, arabski, hindi-urdu, hiszpański, mandaryński.”

Alternatywne rozmówki dla dociekliwych

To, czego zazwyczaj nie uczą na kursach językowych, czyli slang, w tym wyrażenia mocno nieparlamentarne. Książki dostępne są w wielu językach, również w wersji na czytnik Kindle.

Akcesoria z serii Learn Polish

Jeśli macie ochotę obdarować obcokrajowca (albo polonistę), być może ucieszy go koszulka albo inny gadżet z serii Learn Polish. Produkty inspirowane poprawną polszczyzną produkowane są w Polsce, więc przy okazji wesprzesz rodzimy biznes.

Sama chętnie znalazłabym pod choinką każdy z tych prezentów :)