Jeszcze rok temu sporo osób, zarówno słuchaczy i lektorów, bardzo niechętnie odnosiło się do pomysłu zajęć online. Ostatnie miesiące zmusiły nas do zmiany perspektywy. Pozwoliły też wyraźnie zobaczyć, że nauka języków online ma pod pewnymi względami przewagę nad tradycyjnymi zajęciami.

Nie ogranicza cię czas i przestrzeń

Jak pokazały ostatnie tygodnie, zajęcia tradycyjne podlegają zdecydowanie większym ograniczeniom, jeśli chodzi o warunki ich prowadzenia. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do komputera i Internetu ograniczenia lokalowe i czasowe nie są przeszkodą.  W lekcjach online można uczestniczyć w zasadzie z każdego miejsca, gdzie czujemy się swobodnie i gdzie mamy dostęp do stabilnego połączenia z siecią. Łatwiej też ustalić dogodny grafik, jeśli nasz lektor pracuje z domu i traci czasu na dojazdy.

Możesz uczyć się każdego języka, który ci się zamarzy

To jest bardzo ważna zaleta. Nie zawsze lokalne szkoły językowe oferują zajęcia z interesującego cię języka. W Ditto oferujemy kursy online nie tylko z języków najbardziej popularnych, jak angielski, niemiecki, włoski, francuski czy hiszpański, ale też z tych rzadszych, jak szwedzki czy norweski. Obcokrajowcy mogą uczyć się z nami polskiego – i nie muszą w tym celu przyjeżdżać do Polski.

Masz pod ręką cały świat

Ponieważ zajęcia prowadzone są przez Internet, kilkoma kliknięciami możesz zdobyć wszystkie potrzebne ci informacje lub przenieść się w dowolny zakątek świata. Możesz korzystać ze słowników online, odkrywać strony internetowe w języku obcym, na które inaczej byś nie trafił, zwiedzać wirtualnie miasta i muzea. Zajęcia są dzięki temu o wiele bardziej angażujące.

Bardziej się koncentrujesz

W Ditto widzimy to na co dzień. Paradoksalnie, skupienie na zajęciach online jest większe niż w sali. Sprzyja temu formuła zdalna, która wymusza większą koncentrację. Tym bardziej, że zajęcia prowadzone są w języku obcym. O ile nie jesteś całkowicie biegły, trzeba się skupić na tym, co mówi lektor, ponieważ kontekst, który ułatwia rozumienie na tradycyjnych zajęciach, jest w tym wypadku siłą rzeczy ograniczony.

Oszczędzasz czas

Zajęcia online są krótsze niż te w sali, ponieważ są bardziej efektywne. Dzięki temu uczysz się tyle samo poświęcając na naukę z lektorem mniej czasu. Zaoszczędzone godziny możesz przeznaczyć na inne przyjemności – albo na więcej nauki online J

Jeśli interesuje cię nauka online z perspektywy lektora, zapraszamy do lektury wpisu Marty, lektorki niemieckiego, Jak polubiłam uczenie online