TELC2018-03-21T15:17:45+00:00

Centrum Egzaminacyjne TELC w Krakowie

02_telcJako licencjonowany ośrodek egzaminacyjny telc Language Tests w Krakowie przygotowujemy kandydatów i przeprowadzamy egzaminy z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego od 2002 roku. Sesja egzaminacyjna odbywa się raz w roku w czerwcu.

Nasi słuchacze, po ukończeniu odpowiedniego poziomu kursu mają możliwość uzyskania certyfikatu, który uznawany jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dla słuchaczy LinguaLand, udział w egzaminie telc nie wymaga specjalnego przygotowania, ponieważ programy naszych kursów są zgodne z wymaganiami egzaminacyjnymi.

Dla kandydatów zarejestrowanych na egzamin  organizujemy warsztaty egzaminacyjne, na których zapoznajemy kandydatów ze strukturą każdej części egzaminu i ćwiczymy techniki egzaminacyjne.

Do tej pory 100% naszych słuchaczy przystępujących do egzaminów telc Language Tests zdało je ze znakomitym wynikiem!

Opis egzaminów TELC

The European Language Certificates to system egzaminów stworzonych w oparciu o program ramowy Common European Framework of Reference Rady Europy. Egzaminy obejmują tematykę z podstawowych dziedzin życia i są ukierunkowane na sprawdzenie umiejętności komunikowania się. Certyfikaty TELC uwzględniają różne poziomy zaawansowania i w chwili obecnej obejmują 10 języków europejskich.

Czym różnią się certyfikaty TELC od innych znanych egzaminów jak First Certiticate czy DELF? Po pierwsze, certyfikaty językowe w systemie TELC są identyczne dla 10 języków (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, duński, holenderski, portugalski, rosyjski i turecki). Także zasady egzaminowania są wspólne dla wszystkich 15 krajów uczestniczących w tym programie.

Drugą istotną cechą certyfikatów TELC jest ich specyficzne ukierunkowanie, bardzo różne od tradycyjnego rozumienia znajomości języka obcego. Certyfikaty TELC nie sprawdzają bowiem, jak dobrze wyćwiczyliśmy reguły gramatyczne, do czego jesteśmy od dawna przyzwyczajeni. Chodzi w nich natomiast o sprawdzenie kompetencji komunikacyjnych, tak potrzebnych w kontaktach prywatnych czy zawodowych.

Egzaminy TELC są popularne dzięki:

  • dostosowaniu do potrzeb zawodowych i osobistych oczekiwań mieszkańców współczesnej Europy
  • nastawieniu na komunikację językową
  • dobrej organizacji egzaminów opartych na nowoczesnych testach

Kto stosuje egzaminy TELC w Polsce:

Wiele szkół wyższych na terenie Polski zdecydowało się uznać egzaminy TELC jako końcowe egzaminy językowe.

Egzaminy TELC są stosowane w administracji państwowej, instytucjach publicznych i gospodarczych, m.in. Izby Handlowe.

Certyfikaty TELC zostały akredytowane przez Prezesa Rady Ministrów jako dokumenty potwierdzające znajomość języka obcego dla kandydatów ubiegających się o pracę w służbie cywilnej.

Więcej informacji na temat egzaminów TELC w Krakowie znajdziecie Państwo pod adresem: http://www.telc.net.pl/ oraz http://www.telc.net/

Opis

Egzaminy TELC w Krakowie składają się z części pisemnej oraz ustnej.

Obecnie przeprowadzamy następujące egzaminy:

Angielski: telc English A1, telc English A2, telc English B1, telc English B2

Niemiecki: telc Deutsch A1, telc Deutsch A2, telc Deutsch B1, telc Deutsch B2

Hiszpański: telc Español A1, telc Español A2

Włoski: telc Italiano  A1, telc Italiano A2

Francuski: telc Français A1, telc Français A2

Sesja ezgaminacyjną organizowana jest raz w roku w czerwcu. Zapisy prowadzimy w kwietniu ok. 2 miesiące przed datą egzaminu.

Organizujemy również sesje egzaminacyjne „na życzenie” w dowolnym terminie dla grup min. 10 osób.

Lingualand – centrum egzaminacyjne TELC w Krakowie zaprasza.

Kurs angielskiego kraków Kurs francuskiego kraków Kurs niemieckiego kraków Kurs hiszpańskiego kraków Kurs szwedzkiego kraków Kurs norweskiego kraków Kurs rosyjskiego kraków