Jak wyglądają zajęcia semestralne online?

Jeśli nigdy w takich lekcjach nie uczestniczyłeś, na pewno masz dużo pytań o to, jak wyglądają zajęcia semestralne online. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze z nich.

zajęcia semestralne onlineCzy zajęcia są na żywo?

Tak. Od zajęć stacjonarnych różnią się w zasadzie głównie tym, że widzisz się z lektorem i innymi uczestnikami nie w sali, a w oknie aplikacji Zoom.

Będziecie się widzieć i słyszeć. Aplikacja umożliwia udostępnianie ekranu, ma też wbudowaną tablicę elektroniczną, więc lektor będzie pokazywał ci materiały, które przygotował oraz zapisywał na tablicy nowe słowa i zwroty. Co więcej, możesz dostać zrzuty ekranu lektora, na podstawie których powtórzysz materiał.

Zoom pozwala też na prowadzenie dyskusji w parach i grupach, czyli dokładnie tak jak na tradycyjnych zajęciach.

Co musisz mieć, żeby uczestniczyć w zajęciach online?

Wymagania są minimalne. Potrzebujesz rzeczy, które ma w domu prawie każdy, czyli:

  • Komputera z kamerą i mikrofonem (może być też tablet);
  • Stabilnego połączenia z Internetem;
  • Zestawu słuchawkowego, który zalecamy dla większego komfortu.

Szczegółowe wymagania techniczno-sprzętowe znajdziesz tutaj.

Oprócz tego zaopatrz się w podręcznik, który obowiązuje na twoim kursie. Wszystkie inne materiały, takie jak skany i linki, otrzymasz od lektora mailem.

Czy zajęcia semestralne online są bezpieczne?

Oczywiście. Link do zajęć, który otrzymasz, jest zabezpieczony hasłem. Dla większego bezpieczeństwa lektorzy ustawiają tzw. poczekalnię, dzięki czemu widzą, kto loguje się do zajęć online. Oznacza to, że na zajęcia nie może wejść nikt, kto nie powinien się na nich znaleźć.

Lektor nie ma dostępu do zawartości twojego komputera. To ty decydujesz o tym, czy chcesz udostępnić ekran, a jeśli tak – jakie jego elementy chcesz pokazać lektorowi i grupie.

Ile godzin obejmują semestralne zajęcia online?

Tyle samo, ile zajęcia stacjonarne. Każdy kurs semestralny to 56h lekcyjnych, czyli 28 spotkań po 90 minut. Wyjątkiem są kursy konwersacyjne Speech Booster, które obejmują 28h lekcyjnych – 14 spotkań po 90 minut.

Ile osób może być w grupie?

W grupie może być od 6 do 10 osób. To optymalna liczba do prowadzenia zajęć online.

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają zajęcia semestralne online?

Wolisz zobaczyć, jak to wszystko wygląda? Tutaj możesz obejrzeć teaser zajęć z języka hiszpańskiego przygotowanych przez naszą lektorkę Dorotę i jej słuchaczy.

Czy udało nam się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania?

Jeśli nie, zapraszamy do kontaktu z biurem. Możesz też napisać do nas na naszym Fanpage’u na FB.