Rodzaje kursów języka niemieckiego

Kursy ogólne z języka niemieckiego to wieloletni program nauki od poziomu A1 do C2 w skali CEFR. Program kursów pozwala po ukończeniu trzech pierwszych poziomów – N1, N2, N3- czyli po 3 latach nauki, na przystąpienie do popularnego egzaminu Zertifikat Deutsch na poziomie B1. Natomiast kursy N4 i N5 to propozycja dla tych, którzy chcą kontynuować naukę na poziomie zaawansowanym i zdobyć umiejętności językowe pozwalające na swobodne funkcjonowanie w środowisku niemieckojęzycznym (studia, praca).

Kursy ogólne języka niemieckiego rozwijają wszystkie umiejętności językowe, lecz największy nacisk podczas każdych zajęć kładziemy na ćwiczenie swobody w mówieniu.

Zajęcia na kursach języka niemieckiego w Krakowie prowadzone są w oparciu o podręczniki wydawnictwa Heuber i Klett. Dodatkowo nasi lektorzy uzupełniają bazę podręcznikową takimi materiałami jak ćwiczenia na komunikację, gry językowe, multimedia, ćwiczenia gramatyczne, czy materiały autentyczne w języku niemieckim zaczerpnięte z prasy i Internetu.

Pierwsze dwa semestry to nauka podstaw języka niemieckiego z lektorem polskim. Od drugiego roku nauki, czyli od poziomu N2 (A2 w skali CEFR) zajęcia prowadzi dwóch lektorów – lektor narodowości niemieckiej (Muttersprachler) mieszkający od lat Krakowie oraz filolog germański.

Deutsch für Büro und Business (Niemiecki w biurze i w biznesie) to kurs przygotowany przez naszego lektora Attilę Rettiga specjalnie dla kursantów Lingualand, a więc jedyny taki kurs języka niemieckiego w Krakowie. Jest to oferta skierowana do osób, które posługują się językiem niemieckim w pracy lub mają taki zamiar i chciałyby rozwinąć kompetencje językowe i komunikacyjne. Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy osoby, które opanowały język niemiecki ogólny na poziomie B2 lub C1 w skali CEFR.

Attila Rettig jest native speakerem języka niemieckiego, lektorem niemieckiego jako języka obcego oraz trenerem niemieckiego w biznesie z wieloletnim doświadczeniem i doskonałym przygotowaniem pedagogicznym.

Kurs obejmuje następujące zagadnienia:

 1. Arbeitswelt und Berufe (środowisko pracy i zawody)
 2. Deutsche Geschäftskultur (niemiecka kultura korporacyjna)
 3. Interkulturelle Kommunikation (komunikacja międzykulturowa)
 4. Wirtschaftsbezogene Landeskunde (studia kulturowe i regionalne związane z biznesem)
 5. Unternehmensstruktur (struktura korporacyjna)
 6. Geschäftskorrespondenz I: E-Mails (korespondencja biznesowa: e-maile)
 7. Geschäftskorrespondenz II: Telefonate (komunikacja biznesowa: komunikacja telefoniczna)
 8. Kundenbetreuung (obsługa klienta)
 9. Ein Tag im Büro (dzień w biurze)
 10. Bewerbungstechniken (techniki aplikowania o pracę)
 11. Marketing (marketing)
 12. Präsentationstechniken (techniki prezentacji)
 13. Geld, Bank, Kapital, Börse (pieniądz, bank, kapitał, giełda)

Kurs obejmuje 56 godzin lekcyjnych. Materiały są wliczone w cenę kursu.

Kursy konwersacyjne z języka niemieckiego w Lingualand to świetna możliwość usprawnienia umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim na poziomach od B1 do C1 – poszerzenia słownictwa, rozwinięcia umiejętności wypowiadania się na różnorodne tematy oraz ćwiczenia wymowy. Nowoczesne i niekonwencjonalne techniki aktywizujące oraz tematyka zajęć stymulująca do rozmowy to kluczowe zalety kursów konwersacyjnych z języka niemieckiego w Lingualand.

Kursy konwersacyjne realizujemy w oparciu o program autorski Lingualand.

Zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu po 90 minut i są prowadzone wyłącznie przez native speakerów z Niemiec. Kurs obejmuje 28 godzin lekcyjnych w semestrze.

Poziomy języka niemieckiego w skali CEFR

A1 – N1 16
A2 – N2 30
B1 – N3 50
B2 – N4 68
C1 – N5 84
C2 – N6 100

CENA DLA STUDENTÓW

739 zł

KURS OGÓLNY

pln789semestr
 • 56 lekcji (45 min.)
 • Zajęcia w tygodniu: 2 x 90 min. lub 1 x 180 min.
 • Dwie raty: 419+399=818 pln
 • Trzy raty: 329+309+201=839 pln

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

pln 90 / 110 60 minut
 • 90 pln – lektor polski
 • 110 pln – native speaker
 • Pakiet początkowy: 15 godzin