Rodzaje kursów języka angielskiego

Kursy General English to najczęściej wybierana forma nauki języka angielskiego przez studiujących w Krakowie. Oferujemy kursy General English na dziewięciu poziomach zaawansowania – od A1 do C2 w skali CEFR. Kursy kompleksowo rozwijają wszystkie sprawności językowe – mówienie, słuchanie, rozumienie tekstu, pisanie – z naciskiem na swobodną komunikację i praktyczne aspekty języka przydatne w życiu codziennym.

Wszystkie kursy General English prowadzone są w oparciu o starannie dobrane podręczniki wiodących wydawnictw anglojęzycznych – głównie Oxford University Press oraz Pearson. Natomiast podręczniki stanowią jedynie bazę uzupełnianą o szereg materiałów dodatkowych, w tym ciekawych i aktualnych materiałów multimedialnych.

Zajęcia na poziomie początkującym Beginner A1 prowadzone są w całości przez lektora polskiego. Na poziomach wyższych niż początkujący zajęcia prowadzone są przez 2 lektorów – native speakerów z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady oraz przez lektorów polskich – wykwalifikowanych i doświadczonych filologów języka angielskiego.

TESTY ONLINE

ZAPISY ONLINE

Celem kursów jest rozwijanie umiejętności językowych na poziomach B2, C1 i C2 oraz przygotowanie do międzynarodowych egzaminów Cambridge – First FCE, Advanced CAE oraz Proficiency CPE. Na kursach English for Exams pracujemy w oparciu o podręczniki wydawnictwa Oxford oraz Pearson, które są opracowane pod kątem egzaminów FCE, CAE i CPE. Ponadto na zajęciach zapoznajemy kandydatów ze strukturą egzaminu i trenujemy techniki egzaminacyjne wykorzystując aktualne materiały egzaminacyjne.

Poza zajęciami kursowymi oferujemy 2 egzaminy próbne w ciągu roku (pierwszy przed zapisami na egzaminy w British Council, drugi przed terminem samego egzaminu) oraz bezpłatne warsztaty egzaminacyjne poświęcone każdej części egzaminów FCE, CAE i CPE – Reading, Listening, Use of English, Writing, Speaking.

W ramach programu Addvantage jesteśmy partnerem British Council w przygotowaniu kandydatów do egzaminów Cambridge, a także prowadzimy zapisy i zajmujemy się wszystkimi formalnościami związanymi z rejestracją naszych Słuchaczy na sesje egzaminacyjne.

Dzięki temu zapewniamy solidne i kompleksowe przygotowanie do egzaminów Cambridge First FCE, Advanced CAE i Proficiency CPE, czego potwierdzeniem jest bardzo wysoki odsetek naszych Słuchaczy, którzy każdego roku z powodzeniem przystępują do egzaminów. W sesji czerwiec 2013 wyniósł on 100%.

Uczestnikom kursów egzaminacyjnych FCE, CAE, CPE dajemy gwarancję zdawalności – w przypadku niezdania egzaminu, zwracamy opłatę egzaminacyjną. Szczegóły gwarancji dostępne są w biurze szkoły.

Jeśli kurs angielskiego w Krakowie, to tylko z Lingualand!

TESTY ONLINE

ZAPISY ONLINE

Kursy konwersacyjne Lingualand z języka angielskiego to świetna okazja do usprawnienia kompetencji komunikacyjnej w języku angielskim – poszerzenia słownictwa, rozwinięcia umiejętności swobodnego i płynnego wypowiadania się oraz poprawienia wymowy. Ciekawe techniki aktywizujące oraz atrakcyjna tematyka zachęcająca do dyskusji to główne atuty naszych kursów konwersacyjnych.

Kursy konwersacyjne realizujemy w oparciu o program autorski Lingualand.

Zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu po 90 minut i są prowadzone wyłącznie przez native speakerów z Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Kurs obejmuje 28 godzin lekcyjnych w semestrze.

TESTY ONLINE

ZAPISY ONLINE

Kursy Business English w Lingualand to nauka prowadzenia rozmów biznesowych w języku angielskim oraz rozumienia i pisania tekstów branżowych. Celem kursu jest dostarczenie praktycznej wiedzy językowej i rozwinięcie umiejętności przydatnych w życiu zawodowym. Oferujemy też przygotowanie do egzaminu z języka angielskiego w biznesie LCCI EFB Level 3 i Level 4.

Program kursu obejmuje przekrój popularnych zagadnień z tematyki biznesowej. Uczestnicy uczą się sztuki przygotowywania i wygłaszania prezentacji, pisania raportów, prowadzenia spotkań biznesowych, prowadzenia korespondencji biznesowej, poznają różne aspekty obsługi klienta czy prowadzenia negocjacji.

Integralnym elementem rozwijającym i angażującym uczestników kursów Business English są case studies – studia przypadków, których celem jest przybliżenie możliwości wykorzystania zdobywanej wiedzy w realnym środowisku biznesowym.

Na kursie pracujemy z podręcznikiem do Business English. Lektorzy urozmaicają zajęcia wykorzystując materiały autentyczne zaczerpnięte z praktyki biznesowej, jak również materiały multimedialne.

TESTY ONLINE

ZAPISY ONLINE

Kursy konwersacyjne Business English w Lingualand to propozycja dla osób zaawansowanych, które mają solidne podstawy języka angielskiego i chciałby poprawić swoją płynność komunikacji w kontekstach biznesowych. Zajęcia realizowane są dla osób na poziomie B2/C1.

Kurs prowadzony jest przez native speakerów, którzy specjalizują się w nauczaniu języka biznesu i mają szerokie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla naszych Klientów firmowych i korporacyjnych o różnych profilach z obszaru biznesu i co najważniejsze, prowadzą ciekawe zajęcia w twórczej i swobodnej atmosferze stymulującej do dyskusji.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o materiały autentyczne – teksty o tematyce biznesowej, case studies, multimedia – i służą głównie rozwijaniu umiejętności płynnego i ciekawego wypowiadania się na tematy związane z biznesem. Aby osiągnąć ten cel, słuchacze będą skupiać się na nauce odpowiedniego słownictwa oraz uczestniczyć w symulacjach sytuacji typowych dla życia zawodowego.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 minut, a kurs obejmuje 28 godzin lekcyjnych w semestrze.

Poziomy języka angielskiego w skali CEFR

A1 – BEGINNER 16
A2 – LOWER INTERMEDIATE 32
B1 – INTERMEDIATE 48
B2.1 – UPPER INTERMEDIATE 56
B2.2 – FCE 64
C1.1 – pre-CAE 72
C1.2 – CAE 82
C2.1 – pre-CPE 90
C2.2 – CPE 100

CENA DLA STUDENTÓW

739 zł

KURS OGÓLNY

pln789semestr
 • 56 lekcji (45 min.)
 • Zajęcia w tygodniu: 2 x 90 min. lub 1 x 180 min.
 • Dwie raty: 419+399=818 pln
 • Trzy raty: 329+309+201=839 pln

KURS EGZAMINACYJNY

pln789semestr
 • 56 lekcji (45 min.)
 • Zajęcia w tygodniu: 2 x 90 min. lub 1 x 180 min.
 • Dwie raty: 419+399=818 pln
 • Trzy raty: 329+309+201=839 pln

ANGIELSKI W BIZNESIE

pln849semestr
 • 56 lekcji (45 min.)
 • Zajęcia w tygodniu: 2 x 90 min.
 • Dwie raty: 449+429=878 pln
 • Trzy raty: 389+319+191=899 pln

KURS KONWERSACYJNY

pln399semestr
 • 28 lekcji (45 min.)
 • Zajęcia w tygodniu: 1 x 90 min.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

pln 90 / 110 60 minut
 • 90 pln – lektor polski
 • 110 pln – native speaker
 • Pakiet początkowy: 15 godzin